رده محصول
تماس با ما

Ningbo Qianhao فلز محصول شرکت, با مسئولیت محدود

اضافه کردن: No.2086 جنوبی Ningheng جاده, شهر Hengxi, Yinzhou, نینگبو ژجیانگ 315131، چین

تماس با ما: راجر جیانگ

تلفن همراه: + 86-13906686835

تلفن: + 86-574-88065888 88063688

فکس: + 86-574-88471818

وب سایت:http://www.casting-steel.com/http://www.cnlongxing.com

پست الکترونیکی:sale@casting-steel.com

خدمات تدریس خصوصی در خانه
+86-574-88065888

اخبار

صفحه اصلی > اخبارمحتوای

ریخته گری دریچه نقص هایی که مستعد هستند

ریخته گری شیر یکی از محصولات پیشرو در بازیگران است، تقاضای بازار بسیار بزرگ است. اما به دلیل تولید مواد اولیه مواد اولیه، به طوری که افزایش قابل توجهی در هزینه های تولید؛ راندمان تولید نسبت به سایر ریخته گری ها میزان ضایعات پایین تر و بالاتر و دیگر عوامل است که تاثیر جدی بر خروجی ریخته گری دریچه دارد. کارخانه در سال 2005 تولید بیش از 2000 تن ریخته گری شیر، ضایعات مجتمع تقریبا 170T، میزان ضایعات بیش از 8٪ است. ما از طریق نقص ریخته گری شیر در تجزیه و تحلیل داده ها، شناسایی علل اصلی زباله ها و مجموعه ای از پیشرفت ها، و نتایج خوبی را برای اطمینان از اینکه میزان تولید کالاهای ریخته گری میزان عبور و بهبود کیفیت محصول را افزایش می دهد، دریافت کردیم.

فرآیند تولید ریخته گری غالبا به 9 نقطه ضعف می انجامد: معده، سرباره، انقباض، انقباض و شل، جداسازی، جداسازی سرما، تبدیل شدن به پوست، ترکیدن ریخته گری، انجماد، ماشین آلات 580 با جزئیات بیشتری از این دوستان خواهد بود. .

1، stomata: این فرآیند جامد سازی فلزی موفق به فرار از گاز سمت چپ در فلز در داخل تشکیل سوراخ های کوچک، دیوار داخلی صاف، حاوی گاز، سونوگرافی دارای بازتابی بالا، بلکه همچنین به دلیل آن است که اساسا کروی یا بیضوی، یعنی نقایص نقطه ای، که بر دامنه انعکاس آن تأثیر می گذارد. استاماتا در شمشیر توسط جعل یا نورد خرد شده و به دلیل تست های اولتراسونیک می تواند مفید باشد.

2، سرباره: فرایند ذوب در سرباره کوره کوره مواد مقاوم در برابر جوش در فلز مایع، در ریخته گری در بدن ریخته گری یا شمش، تشکیل نقص سرباره دخیل بود. سرباره معمولا در یک واحد نیست، اغلب در حالت متراکم یا در عمق های مختلف پراکنده می شود.

3، مخلوط: فرایند واکنش در فرایند ذوب (مانند اکسید، سولفید و غیره) - ترکیبات غیر فلزی و یا اجزای فلزات برخی از مواد تشکیل دهنده به طور کامل ذوب نمی شود و به شکل فلزات شامل مانند بالا چگالی، ترکیبات نقطه ذوب بالا - تنگستن، مولیبدن و غیره.

4، انقباض و شل: ریخته گری یا ذوب سرد شدن خنک کننده، حجم به کوچک شدن، در بخش نهایی جامد به علت عدم وجود فلز مایع می تواند نقص توخالی مانند. حفره های بزرگ و متمرکز انقباسی نامیده می شود و فضاهای پراکنده کوچک، نامیده می شوند. آنها معمولا در قسمت نهایی جامد شمش یا مرکز ریخته گری واقع شده اند. دیواره داخلی خشن است و توسط بسیاری از ناخالصی و منافذ آن احاطه شده است. با توجه به قانون گسترش حرارتی و انقباض، انقباض اجتناب ناپذیر است، اما با تکنولوژی پردازش، روش های مختلف پردازش اشکال، اندازه ها و مکان های مختلف، زمانی که آن را گسترش به بدن ریخته گری و یا شمش، معیوب می شود. در صورت جعل کردن جعل، اگر از قطعه برداشته نشود، انقباض باقی مانده (انقباض انقباضی، انقباض باقی مانده) تبدیل خواهد شد.

5 جداسازی: جداسازی ریخته گری یا ذوب عمدتا به فرآیند ذوب شدن یا فرآیند ذوب فلز می پردازد، زیرا توزیع ناهموار اجزای تشکیل شده توسط جداسازی، جداسازی در منطقه از خواص مکانیکی آن متفاوت از تمام مکانیک ماتریس فلز عملکرد، تفاوت فراتر از دامنه مجاز استاندارد یک نقص می شود.

6، جداسازی سرد: این یک ریخته گری منحصر به فرد در نقایص لایه ای است، عمدتا با طراحی فرایند ریخته گری، در ریخته گری فلز مایع به علت چلپ چلوپ، امواج، ریختن قطع شده یا از جهات مختلف دو (یا بیشتر) برخورد متقابل فلزی و دلایل دیگر، به دلیل سطح فلز مایع تشکیل شده توسط فیلم نیمه جامد به ماندن در بدن ریخته گری برای ایجاد نقص نوع منطقه مانند دیافراگم.

7، اوج: این فولاد از کوره به شمش ریخته گری شمش، به دلیل ریختن وقفه، مکث و دلایل دیگر، اولین ریختن سطح مایع فلزی در هوا به سرعت سرد به منظور تشکیل یک فیلم اکسید، ادامه پور، جدید ریختن (نقص مایع) نقص های تشکیل شده توسط شکستن فلز مایع به شمش، که نمی تواند در جعبه بعدی شمش برقی جعل.

8، ترک های ریخته گری: ترک های ریخته گری عمدتا به علت خنک سازی فلزات زمانی که انقباض استرس بیش از قدرت نهایی مواد ناشی از آن با شکل طراحی ریخته گری و فرآیند ریخته گری، بلکه همچنین با فلز مواد در برخی از ناخالصی ها (به عنوان مثال زمانی که محتوای گوگرد بالا است، شکنندگی گرم، شکنندگی سرد زمانی که محتوای فسفر بالا است، و غیره). در این شمش ها همچنین ترک های بین قاعده ای محوری ایجاد می شود که در صورت بروز فورج، اگر فورج نباشند، جعل می شود، در جعل باقی خواهد ماند تا تبدیل به فورج ترک های داخلی گردد.

9، ناپیوستگی: ریخته گری یا ذوب جامد خنک کننده، از سطح به مرکز سرعت خنک کننده متفاوت است، که ساختار مختلف بلوری را نشان می دهد، نشان دادن خواص مکانیکی آنیزوتروپیک، همچنین منجر به خواص آکوستیک آنیزوتروپیک، یعنی از مرکز تا سطح یک سرعت متفاوت صدا و کاهش صدا. حضور این ناهمسانگردی در هنگام ارزیابی بازرسی اولتراسونیک ریخته گری، بر اندازه و محل نقص تاثیر می گذارد.